DJ KURSU MÜZİK PRODÜKSİYON KURSU

Kurslarımız

Prodüksiyon Kursu

DJ Kursu

Elektronik müzik prodüksiyon eğitimi, sanatçılarımız tarafından Turquilla'da hazırlanan 4 kurluk bir müfredata göre verilir. Amaç öğrenciye prodüksiyonun bütün inceliklerini öğretip, kendi prodüksiyonlarını yapma yeteneği kazandırmaktır. Turquilla öğrencinin başarılı olması halinde eserlerinin elektronik müzik piyasasına çıkarması konusunda da destek olmaktadır.

 

Öğrenci ile bir ön görüşme yapılır, öğrencinin alacağı eğitim ve Turquilla'nin faaliyetleri ile ilgili bilgi verilir. Öğrenci eğitim almak konusunda kararlıysa, sıfırdan basılması halinde bütün müfredat, geçmiş deneyimlerine yâda eğitimine güvendiği takdirde ise seviyesine göre bir müfredat ile eğitim programı belirlenir. 

 

Elektronik müzik prodüksiyon eğitimi, 3’er kişilik gruplar ile haftada 2 gün 2’şer saat olmak üzere 2 ay sürmektedir. Eğitime grubun isteğine göre; Apple Logic Pro, Steinberg Cubase, Ableton Live ve Image-Line FL Studio istasyonlarından biriyle başlanır. Öğrencinin isteği veya eğitmenin takdirine göre konular üzerinde durulabilir. Eğitim sonrası öğrenciler birebir derslere devam edebilirler.

Disk Jokeyliği eğitimi, elektronik müzik prodüksiyonuna nazaran daha çok pratiğe dayanan bir alandır. Disk Jokeylik eğitiminde Ableton Live istasyonuna giriş yapılır. Eğitim, 2’şer kişilik gruplar ile haftada 2 gün 2’şer saat olmak üzere 1 ay sürmektedir. Amaç öğrencinin profesyonel düzeyde canlı performans gösterebileceği veya radyo programı yapabileceği düzeye çıkmasını sağlamaktır.

 

Eğitim teori ile başlar ve pratiğe ekipmanlar ile geçilir, elektronik müziğe yeni ilgi duymaya başlayanlara prodüksiyon eğitiminden önce tavsiye edilir, iyi prodüksiyon yapabilmek aktif dinleyici olmaktan geçer ve eğitim sırasında öğrencilerin analitik dinleme becerileri geliştirilir.

Ders içeriği için tıklayın.

Ders içeriği için tıklayın.

Mix & Mastering Kursu

Mix ve Mastering ileri düzey bilgi ve tecrübe gerektiren konulardır. Burada amaç öğrencinin fiziksel ya da teorik eksikliklerini profesyonel akustiğe sahip stüdyomuzda öğrencinin kendi düzenlemesi üzerinde göstermek ve sonuçlandırmaktır.

Mix ve Mastering eğitimi DAW hakimiyetine sahip, dahili ve harici VST programlayabilen, müzik teorisi konusunda belirli bir birikimi olan ancak fiziksel koşulları uygun olmayan öğrencilere tavsiye edilir. Öğrencinin tamamladığı müzik prodüksiyonu üzerinde uygulama yapılarak öğrencinin hem teorik hem de pratikte gelişmesi sağlanır.

Mix ve Mastering eğitimi kişiye özel ders anlatılarak verilir. 4 dersten oluşan eğitim haftada 2 gün 2'şer saat olmak üzere iki hafta sürmektedir.

Ders içeriği için tıklayın.

Lennar Digital Sylenth 1

 

Bu Workshop'un amacı VST enstrümanlar arasında populer bir yere sahip olan Sylenth 1 ile kendi sentezinizi yaratmak ya da var olan sentezler üzerinde düzenleme yapmak amacı ile yazılımın tüm fonksiyonlarını detaylıca öğrenmektir.

Toplamda 4 saat süren workshop 2 saatlik 2 dersten oluşmaktadır.

 

Ders içeriği için tıklayın.

Yorumlar

Dersler çok eğlenceliydi, hiç bitmesini istemedik. Özellikle dersten sonraki verilen notlar ve sizleri parça yaparken izlemek bize çok yardımcı oldu. Anlamadığımız yerler üzerinde sabırla durdunuz. Anlayana kadar farklı farklı yollarla bir şekilde kafamıza soktunuz. Sadece ders saatlerinde değil ne zaman arasak sorularımıza uzun uzun anlatarak hatta bazen videoyla cevap verdiniz. Emeğiniz üstümüzde çok, ne kadar teşekkür etsek az.

Nancy İpekoğlu & Simay Hepgüldal (CIELO)

Turquilla’da prodüksiyon eğitimi aldım. Eğitimlerden sonra Wayik'in Freaky Town aracılığıyla release olan parçası Tehon için düzenlenen remix yarışmasına katıldım. Yarışmaya katılmamda bana en çok cesaret veren Turquilla' da Levent Lodos'tan ve Nurettin Çolak'tan aldığım eğitimler olmuştur. Dj'liğe başlarken Dj Ayhan Çetin'nin verdiği cesaret ve özgüveni Turquilla'daki prodüksiyon eğitimim ile birleştirerek, Levent Lodos'un da 'DEVAM ET' sözüyle yarışmaya katılmaya karar verdim.

Doğukan Korkmaz

Turquilla, yakın olduğunuz müzik tarzı ne olursa olsun, prodüktörlük anlamında en çok şeyi öğrenebileceğiniz belki de tek yer. Levent Lodos ve Nurettin Çolak hem teknik bilgileri hem de bakış açıları ile vizyonunu genişletiyor. Dersler her zaman çok keyifli, yarattığınız soundları stüdyoda duymak işin hazzını daha da arttırıyor. Levent ve Nurettin'in muhteşem çalışmalarını ilk dinleyenlerden olmak da bonusu. müziği öğrenmek ve müzikle eğlenmek için tek adres!

Emre & Yasemin Şahin

1 / 1

Please reload

  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • SoundCloud - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

© 2019  Turkuilla Medya LTD. ŞTİ.